sobota, 14 kwietnia 2018

24. Plaże na Zakynthos

Cześć wszystkim!

            Już jakiś czas temu obiecałam Wam wpis na temat plaż na Zante. Starałam się zebrać dla Was zdjęcia z jak największej ilości plaż, niestety nie zawsze dopisywała mi pogoda, następnie wyjazd do Polski i tak się ciągle ten wpis odkładał. Nareszcie mam chwilkę aby przysiąść i dodać dla Was ten wpis :)

           Na zdjęciach plaże niestety nie wyglądają na zbyt czyste, dlatego od razu chciałam Was uprzedzić, że zdjęcia były robione w lutym, gdy plaży nikt nie sprząta bo nie ma turystów, a morze wyrzuca wszystko co w nim pływa! Widać jak ludzie zanieczyszczają środowisko... Pamiętajcie, że gdy zbliża się sezon wszystkie plaże są sprzątane! Nie znajdziecie na nich, jaj, butelek czy też zaschniętych wodorostów :)  

          Często zadajecie mi pytania w sprawie kurortów turystycznych. Przypominam Wam, że ten blog jest blogiem osobistym, a nie turystycznym czy podróżniczym :) Jeżeli chcecie jakieś porady na temat co zobaczyć, ile kosztuje najlepiej pytać osoby, które prowadzą blogi podróżnicze i na Zakynthos były na wakacjach. Ja mieszkając na wyspie, nie znam wszystkich atrakcji, cen, czy miejsc bo nie patrze na wyspę jako turystka :) Wpis o plażach, również nie ma na celu pokazania Wam turystycznej strony wyspy, dlatego też zdjęcia są robione w lutym :) Jedynymi zdjęciami z sezonu są zdjęcia Zatoki Wraku, które były robione w tamtym roku na Bar Flair Festival.


Poniżej zdjęcia plaż podzielone na miejscowości :)

1. Agios Sostis. Plaża jest dość wąska i piaszczysta.


2. Alykanas - plaża szeroka i piaszczysta


3. Argassi- często się mówi, że w Argassi plaży nie ma. Spowodowane jest to tym, że jest ona bardzo mała. Więszość beach barów odgrodzona jest murkiem prowadzącym od razu do wody. plaża piaszczysta.

4. Dafni, plaża piaszczysto-kamienista. 


5. Kamalaki. Szeroka plaża piszczysta.


6. Laganas. Plaża piaszczysta, dosyć szeroka. Drobne kamyczki spotykane na brzegu.

7. Navagio - Zatoka Wraku. Plaża kamienista. 

8. Planos. Plaża piaszczysta, szeroka.
9. Tragaki, Bardzo wąska i kamienista.
10. Stolica wyspy- Zante Town. Wąska kamienista plażaVasilikos również ma kilka plaż, niestety tam nie udało nam się dotrzeć. Każda plaża jest inna i wyjątkowa. Największą i najbardziej znaną jest Banana Beach.


Piasek na Zakintyjskich plażach jest dość ciemny i zbity, niczym nie przypomina naszego polskiego. Nie oznacza to, że plaże są brudne. To tylko rodzaj piasku :) Dla porównania zdjęcie z internetu z Ustki :)

Source: google.com
Widzicie różnicę ? :)

                                                             Pozdrawiam, γεια

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz